Szukaj Pokaż menu

Najmocniejsze cytaty – Prezes PZPN o alkoholu na wyjazdach

54 283  
191   84  
Dzisiaj:
  • Czemu nadaję się na posła? Jestem dobrze zbudowany!
  • Miss Universe Canada nie została stewardessą przez zaburzenia odżywiania
  • Polityk KO mówi oponentowi, że jest „słoikiem” i „tępakiem”
  • Prezes PZPN o alkoholu na wyjazdach
  • Były reprezentant Anglii żałuje, że nie wybrał gry obok Lewandowskiego

W Peru wiele jest dowodów na obecność UFO, ale tylko jeden do dziś nie został podważony

45 222  
143   63  
Gdy byłem jeszcze młodym gołowąsem, który bezkrytycznie wierzył we wszystko, co usłyszał, jarałem się kosmitami niczym norweski kościół, przy okazji skrycie fantazjując o uprowadzeniu agentki Scully i przeprowadzeniu na niej podejrzanych eksperymentów paramedycznych. I chociaż dziś wchodzę wiek geriatryczny, to istoty pozaziemskie ostatnio coraz częściej pojawiają się w moim życiu. Okazuje się bowiem, że kraj, w którym zostałem wyprodukowany, pełen jest historii oraz „namacalnych” dowodów obecności pozaziemskich bytów. Szkoda tylko, że nie każdy namacalny dowód w tej sprawie jest tak oczywisty jak te, z którymi do czynienia mieli bohaterowie „Z Archiwum X”.

Zatrzymane w kadrze – Książę, który stracił głowę

58 828  
494   103  
W dzisiejszym odcinku „Zatrzymanych...” znalazły się, między innymi, obrazek z wizji lokalnej, pokręcone losy pewnego małżeństwa oraz uzbrojony pan doktor. Zapraszamy!

#1. Stewardessy FinnAir prezentują swoje nowe uniformy, 1969 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Beduin z żoną i dromaderami pozuje przed niemieckim myśliwcem Messerschmitt Bf.110 na lotnisku w Afryce Północnej, 1942 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Nowy Jork w cieniu Twin Towers, 1988 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Zdjęcie niemieckiego seryjnego mordercy Joachima Krolla, który demonstruje, jak udusił jedną ze swoich ofiar.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Podczas tygodniowej podróży na Bliski Wschód prezydent USA Richard Nixon i Pierwsza Dama Pat Nixon odwiedzają piramidy w Gizie w towarzystwie prezydenta Egiptu Anwara Sadata i jego żony Jehan Sadat, 13 czerwca 1974 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. 15-letnia Paula Cooper była przywódczynią ulicznej grupy dziewcząt w wieku od 14 do 16 lat.

Kliknij i zobacz więcej!

W 1986 r. nastolatki zaatakowały na ulicy 78-letnią Ruth Pelke, chcąc ją okraść. Okazało się jednak, że staruszka ma przy sobie tylko 10 dolarów. Wkurzona Paula dźgnęła kobietę 33 razy. Dziewczyny zostały osądzone. Wspólniczki Pauli skazano na kary od 25 do 60 lat więzienia, a samą Paulę na śmierć.
Tak srogi wyrok wydany na młodą dziewczynę wywołał eksplozję oburzenia: zebrano ponad 3 miliony podpisów za jej ułaskawieniem, a nawet papież skierował osobisty apel do władz Indiany, wzywając, aby nie odbierać życia Pauli. W rezultacie wyrok zamieniono na 60 lat więzienia.
Paula Cooper spędziła w więzieniu około 30 lat i została zwolniona na początku 2013 roku. Dwa lata później popełniła samobójstwo.

#7. Anthony Hopkins i Jodie Foster na ceremonii rozdania Oscarów odbierają nagrody za „Milczenie owiec”, 1992 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. George Wallace kilka minut po tym, jak został postrzelony podczas prawyborów prezydenckich w 1972 r. W rezultacie został sparaliżowany od pasa w dół.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. Sophia Loren z mężem, Włochy, 1961 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Producent Carlo Ponti był 22 lata starszy od Sophie i gdy się poznali, był już żonaty. Ponieważ w owym czasie we Włoszech nie istniała instytucja rozwodu cywilnego, jedyną opcją, aby zakochani mogli być ze sobą, było unieważnienie pierwszego małżeństwa Pontiego przez trybunał watykański.
Nie czekając na zgodę Watykanu, w 1959 roku potajemnie pobrali się w Meksyku. Ponti został wówczas oskarżony o bigamię i groziło mu więzienie. Parze udało się unieważnić małżeństwo zawarte w Meksyku, a następnie oboje przyjęli francuskie obywatelstwo. Ponti rozwiódł się z pierwszą żoną na gruncie francuskim, a w kwietniu 1966 roku ponownie poślubił Loren, tym razem we Francji. Małżeństwo trwało prawie pół wieku – Carlo zmarł w 2007 roku.

#10. Serbski policjant Goran Jelisic, nazywany „serbskim Adolfem”, strzela do cywilów w Brczko w Bośni i Hercegowinie. Został złapany, oskarżony o zbrodnie wojenne i skazany na 40 lat więzienia. Kwiecień 1992 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#11. Finalistki Miss World 1986: (pierwszy rząd) Miss Danii Pia Larsen, Miss USA Halle Berry, Miss Dominikany Susan Gonzalez, (w środku) Miss Finlandii Satu-Ritta Ala-Harja, Miss Nowej Zelandii Linda McManus, Miss Chile Margot Montt, Miss Wielkiej Brytanii Alison Slack, (tył) Miss Austrii Chantal Schrieber.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Doktor John Britton demonstruje swój Magnum 357, który musiał nosić ze względów bezpieczeństwa podczas pracy w ośrodku aborcyjnym w Pensacola, 28 lipca 1994 r. Lekarz i jego asystentka zostali zamordowani dzień po zrobieniu tego zdjęcia przez działacza antyaborcyjnego Paula Jenningsa Hilla.

Kliknij i zobacz więcej!

John Bayard Britton był amerykańskim lekarzem zamordowanym w Pensacola na Florydzie przez antyaborcyjnego ekstremistę Paula Jenningsa Hilla. Śmierć Brittona była drugim zabójstwem lekarza dokonującego aborcji w Pensacola w ciągu niecałego półtora roku; Britton zastąpił Davida Gunna po zamordowaniu tego ostatniego w 1993 r. przez innego antyaborcjonistę.

Po morderstwie Gunna Britton co tydzień latał do Pensacola, aby przeprowadzać aborcje w Pensacola Ladies’ Center. Ponieważ był szykanowany i otrzymywał groźby śmierci, nosił domowej roboty kamizelkę kuloodporną i nosił Magnum .357.

Britton był szczególnie ambiwalentny w stosunku do aborcji: głośno wyrażał swój osobisty sprzeciw wobec tej procedury i czasami odsyłał kobiety, które się o nią ubiegały, mówiąc im, aby przemyślały decyzję i wróciły za tydzień, jeśli nadal będą chciały się poddać aborcji. Określał jednak protestujących przeciwko aborcji jako „fanatyków”.

Gdy Britton przybył do kliniki 29 lipca 1994 r., Hill podszedł do niego i strzelił do niego ze strzelby kaliber 12., trafiając go w głowę. Lekarz zginął na miejscu.
Hill oświadczył później, że celował w głowę doktora Brittona, ponieważ podejrzewał, że lekarz miał na sobie kamizelkę kuloodporną. Hill zabił także ochroniarza Brittona, emerytowanego podpułkownika Sił Powietrznych Jamesa Barretta (74 lata) i zranił żonę Barretta, June, emerytowaną pielęgniarkę.

W związku z tym morderstwem kilku członków Kongresu wezwało FBI do infiltracji grup antyaborcyjnych, tak jak to miało miejsce w przypadku Ku Klux Klanu.
Hill został skazany na śmierć 6 grudnia 1994 r. i otrzymał śmiertelny zastrzyk 3 września 2003 r. Był pierwszą, i jak na razie ostatnią, osobą w Stanach Zjednoczonych, na której wykonano wyrok śmierci za zamordowanie lekarza przeprowadzającego aborcję.

#13. Turki bin Saud Al Kabeer, saudyjski książę, prawnuk księcia Sauda Al Kabeera, kuzyna i szwagra króla Abdulaziza. Egzekucja Al Kabeera za morderstwo została wykonana 18 października 2016 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Książę Turki bin Saud Al Kabeer został ścięty w Arabii Saudyjskiej 18 października 2016 r. Był pierwszym członkiem saudyjskiej rodziny królewskiej, który od 1975 r. został stracony w Arabii Saudyjskiej.
Według saudyjskich mediów państwowych został skazany za morderstwo swojego przyjaciela Adila al-Hameeda podczas masowej bójki. Do strzelaniny doszło w grudniu 2012 r. w regionie al-Thumama na obrzeżach Rijadu. Kadir poinformował policję o tym, co zrobił, gdy zdał sobie sprawę, że zabił przyjaciela.
Został osądzony i skazany przez Sąd w Rijadzie w listopadzie 2014 r., a wyrok skazujący został później podtrzymany przez Sąd Najwyższy.
Rodzina ofiary odrzuciła ofertę diya (finansowej rekompensaty) w zamian za ułaskawienie księcia i nalegała na egzekucję. W związku z tym król Salman wydał dekret królewski nakazujący wykonanie wyroku.
Ścięcie Kabeera wywołało wiele dyskusji w saudyjskich mediach społecznościowych, a komentatorzy z różnych warstw społeczeństwa w kraju zamieszczali na Twitterze swoje poparcie dla decyzji władz Arabii Saudyjskiej o potraktowaniu księcia jak każdego innego skazanego mordercy. Abdul Rahman Al-Lahim, wybitny saudyjski prawnik, napisał na Twitterze: „Najwspanialsze jest to, że obywatel widzi, że prawo ma zastosowanie do wszystkich i że nie ma podziału na ludzi wielkich i małych”.

#14. Michael Jackson w nowojorskim metrze, 1981 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Weterani powstania styczniowego na dachu Pałacu Prasy w Krakowie. Siedzi Wiktor Malewski. Stoją od lewej: Antoni Suss, Mamert Wandali, Walenty Milczarski. Sierpień 1939 r. Fot. NAC

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzednim odcinku

494
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu W Peru wiele jest dowodów na obecność UFO, ale tylko jeden do dziś nie został podważony
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Kiedy wychodzisz za mąż po 30. – Demotywatory
Przejdź do artykułu Stany Zjednoczone lat 50. na zdjęciach świetnie ukazujących ducha tej epoki
Przejdź do artykułu Znajdź różnice - profesjonalny poradnik
Przejdź do artykułu 20 najszczęśliwszych zdjęć na świecie. Poczujesz satysfakcję, gdy je zobaczysz
Przejdź do artykułu Historia milionerki, która nie opuszczała pokoju hotelowego
Przejdź do artykułu Upiorne zdjęcia Czarnobyla sfotografowanego w podczerwieni
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Odważne selfiki, o które nikt nie prosił, a wszyscy na nie czekali VI
Przejdź do artykułu Wielka Warszawska Bitwa Poduszkowa - relacja

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą