Szukaj Pokaż menu

Dekolty IV

69 065  
436   19  
Na wszelkie poruszane tematy każdy może mieć własny punkt widzenia, jednocześnie wiadomo, że w niektórych sprawach tylko jeden punkt widzenia jest najlepszy!

#1.

10 powodów, dla których warto być leniwym

144 083  
329   37  
Do leniwych świat należy. Wbrew temu, co wmawiają nam na każdym kroku, bycie leniwym ma swoje zalety. Oto 10 z nich - wyssanych z palca, ale przemawiających do wyobraźni. (Ale jeśli jesteście zbyt leniwi, żeby przeczytać ten artykuł, nie miejcie tego sobie za złe. Sam ledwo znalazłem siłę, żeby go napisać ;) ).

#1. Środowisko będzie leniwym wdzięczne

8 ciekawostek o ceremonii otwarcia Igrzysk w Soczi

158 883  
728   55  
Od samego początku było wiadomo, że Rosjanie mają rozmach i ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi odbędzie się z porządnym przytupem. O tym, jak skomplikowane było zorganizowanie takiego przedstawienia opowie te kilka ciekawostek.

#1. Proletariusze z zachodu

Budowa wiszących i naziemnych dekoracji rozpoczęła się około cztery miesiące przed otwarciem Igrzysk i wzięło w niej udział kilka krajów. Dla przykładu postaci robotnika i kołchoźnicy powstały w Holandii.

#2. Przemysł napędzany siłą rąk


W pierwszej części przedstawienia, która symbolizowała przemysł, wykorzystano 72 ruchome dekoracje i 817 aktorów. Konstrukcje miały nawet do 6 metrów wysokości i ważyły około tony, a na poruszanie każdą z nich potrzeba było od 2 do 4 osób. W całym przedstawieniu wzięło udział około 3000 aktorów.

#3. Ściśle tajna trojka


Jedną z najbardziej technicznie skomplikowanych dekoracji był ogromny trójkonny zaprzęg, czyli trojka. Miał on 23 metry długości, 20 metrów wysokości i ważył 9 ton. Trojka powstała w Szwecji. Aby zachować projekt w tajemnicy, do momentu otwarcia Igrzysk konstrukcję montowano w podziemnej bazie wojskowej.

#4. Skomplikowane maskotki


Maskotki Igrzysk: niedźwiedź na łyżwach, zajączek na nartach i leopard na desce snowboardowej powstały w dalekiej Australii. Figury poruszały się dzięki silnikom elektrycznym, a każdą z nich sterowała oddzielna „załoga” złożona z kierowcy i operatora-lalkarza. Dla ułatwienia pracy operatorów w figurach zamontowano po kilka kamer. Efekt oddychania postaci uzyskano dzięki zastosowaniu sprężonego powietrza pompowanego z balonów.

#5. Z udziałem publiczności


Każdy z 40 tysięcy widzów obecnych na stadionie otrzymał specjalny „medal”, który następnie musiał zawiesić na szyi. W odpowiednich momentach medale zaczynały świecić różnymi kolorami, dzięki czemu również widownia wniosła aktywny udział w oprawę ceremonii.

#6. Duże mapki


Aby wyświetlić mapy państw podczas przemarszu reprezentacji, wykorzystano 120 potężnych projektorów. Każda mapa miała wymiary 100 na 60 metrów.

#7. Łączność z bazą


Aby zapewnić synchronizację ogromnych ilości aktorów na scenie, trzeba było zastosować nie tylko specjalne oznaczenia na podłodze, ale też wyposażyć ich w bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, przez które koordynowano wszystkie sekwencje.

#8. Na koniec


Trzyminutowy filmik o historii Rosji został stworzony komputerowo. Łącznie przygotowano ponad 3000 kostiumów oraz masę rekwizytów. W scenie kierowania ruchem przez boksera Nikołaja Wałujewa wykorzystano prawdziwe samochody prowadzone przez swoich właścicieli.


728
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 10 powodów, dla których warto być leniwym
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 oszustów i przekręty tak zwariowane, że aż trudno w nie uwierzyć!
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu Poświęcił 5 lat życia na stworzenie modelu kartonowego Boeinga 777. Efekt powala
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu 20 gifów pokazujących, jak reagujesz na codzienne sytuacje LXVI
Przejdź do artykułu 10 największych ludzi świata

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą