Szukaj Pokaż menu

Odpicuj sobie kask!

128 587  
1000   31  
Na ulicy można zwrócić na siebie uwagę dobrym motocyklem, ale jeśli nie mamy takiego to zawsze można odpicować sobie chociaż kask. W oryginalnym kasku można zrobić wrażenie nawet na skuterze made in China.

Kliknij i zobacz więcej!

Taniej niż kupno dobrego motocykla, a efekt gwarantowany. Oto kilka przykładów jak można to zrobić:

Automat zwracający pieniądze

87 077  
696   5  
Teraz prawie wszystko można kupić w automatach ustawionych w różnych miejscach, ale z takim kupowaniem jest jeden problem - w przypadku niezadowolenia z produktu jest problem ze zwrotem towaru i odzyskaniem pieniędzy.

Kliknij i zobacz więcej!

Oto pierwszy na świecie automat, który daje pełną satysfakcję klientowi i umożliwia mu złożenie reklamacji oraz zwraca pieniądze! A na dodatek to automat z prezerwatywami!

Oto w jaki sposób można odzyskać pieniądze jeśli prezerwatywa zawiodła: 

Przezroczyste zwierzaki

111 695  
1118   22  

#1. Przezroczysta żaba

Kliknij i zobacz więcej!

Pochodzące z Wenezueli szklane żaby należą do rodziny Centrolenidae. Podczas gdy większość szklanych żab jest koloru zielonego, limonkowego, skóra na podbrzuszu u niektórych przedstawicieli gatunku jest przezroczysta, tak, że serce, wątroba i część przewodu pokarmowego są widoczne przez prześwitująca skórę.

#2. Przezroczysta głowa ryby

Kliknij i zobacz więcej!

Dziwaczna głębokomorska ryba zwana Barreleye (Macropinna microstoma) ma przezroczystą głowę i cylindryczne oczy. Oczy są ekstremalnie wyczulone na światło. Gdy oczy są skierowane ku górze, ryba szuka pokarmu krążącego nad jej głową. Gdy są skierowane ku przodowi – ryba właśnie je. Te dwie plamki ulokowane nad otworem gębowym ryby są to organy węchowe zwane narami, które pełnią analogiczną funkcję, co nozdrza u człowieka.

#3. Przezroczysty motyl

Kliknij i zobacz więcej!

Można go spotkać w Ameryce Środkowej, od Meksyku do Panamy; motyl szklanoskrzydły (Greta Oto) jest przedstawicielem motyli o przezroczystych skrzydłach. Tkanka zawarta między żyłami na skrzydłach wygląda, jakby była stworzona ze szkła.

#4. Przezroczysta ośmiornica

Kliknij i zobacz więcej!

Znaleziona w oceanach półkuli południowej, szklana ośmiornica (Teuthowenia pellucida) ma umiejętność zwijania się w kulkę przypominając wielkiego podwodnego jeża. Pada często ofiarą wielu ryb głębokomorskich (m.in. rekinów), jak i wielorybów czy też ptaków.

#5. Przezroczysta zebro-ryba stworzona przez naukowców

Kliknij i zobacz więcej!

Ta przezroczysta zebro-ryba została stworzona w 2008 roku przez naukowców, by pomóc im w badaniu procesów rozwoju chorób m.in. raka. Przezroczysta ryba ma pozwolić badaczom z Dziecięcego Szpitala w Bostonie na bezpośredni wgląd w wewnętrzne organy ryby i obserwację procesów tj. powstawanie guzów u żywych organizmów w czasie rzeczywistym.


#6. Przezroczysta ryba lodowa

Kliknij i zobacz więcej!

Znaleziona w zimnych wodach Antarktydy i u południowych wybrzeży Ameryki Południowej krokodyla ryba lodowa (Channichthyidae) żywi się krylem i innymi małymi rybami. Jej krew jest przezroczysta, ponieważ nie zawiera hemoglobiny i/lub tylko wymarłe erytrocyty. Jej metabolizm zależy tylko od tlenu rozpuszczonego w płynnej krwi, który jest, najprawdopodobniej, absorbowany bezpośrednio przez skórę. U niektórych przedstawicieli zanikła też mioglobina w mięśniach, co sprawia, że ich serce jest białe, a nie różowe.


#7. Przezroczysty amfipod

Kliknij i zobacz więcej!

Zwany też Phronima, to niezwykłe zwierzę jest jednym z wielu dziwnych gatunków odkrytych niedawno podczas ekspedycji w głębiny północnego Atlantyku. W swojej ironicznej strategii przetrwania, to małe krewetkopodobne stworzenie pokazuje wszystko, co ma, na zewnątrz i wewnątrz, podczas próby zniknięcia z pola widzenia przeciwnika.

#8. Przezroczysta krewetka poczwarkowa

Kliknij i zobacz więcej!

Znaleziona w wodach otaczających Hawaje, ta przezroczysta krewetka przypomina trochę przezroczystą meduzę.

#9. Przezroczysty salp

Kliknij i zobacz więcej!

To meduzopodobne zwierzę żywi się małymi roślinami wodnymi zwanymi fitoplanktonem (marine algae). Są to przezroczyste zwierzęta w kształcie beczek, których wielkość waha się od 1 do 10 centymetrów.


#10. Przezroczysta meduza

Kliknij i zobacz więcej!

Meduzy to wolno-pływający przedstawiciel Phylum Cnidaria. Można je spotkać we wszystkich oceanach od ich powierzchni aż po ich dna. Wiele meduz jest na tyle przezroczysta, że zobaczenie ich jest praktycznie niemożliwe. Na obrazku widać przedstawiciela rodzaju Arctapodema, o wielkości około 2,5 centymetra.

1118
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Automat zwracający pieniądze
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Najbrzydszy kot świata
Przejdź do artykułu Perfidny trolling komputerowy
Przejdź do artykułu Najdziwniej wyglądające zwierzęta świata
Przejdź do artykułu 15 najdziwniejszych rzeczy, jakie barmani usłyszeli w pracy
Przejdź do artykułu Tańczące foki przed występem
Przejdź do artykułu Faktopedia – Wyjątkowe wkładki do butów
Przejdź do artykułu Wypadki klasycznych samochodów
Przejdź do artykułu Wiewiórki - zwinne akrobatki

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą